Jak získat dotaci na plastová okna

Získat dotaci na plastová oknaprofilů Deceuninck není nic složitého. Ve čtyřech základních krocích vás provedeme celým procesem od podání žádosti přes její schválení až po proplacení finančního příspěvku na zateplení nebo stavbu pasivního domu. Jak tedy na dotace na okna?

  1. Příprava dokumentů - přečtěte si, kde najdete žádost o dotace, na jaké přílohy nesmíte zapomenout a kam všechny dokumenty zanést.
  2. Kontrola a schválení žádosti - zajímá vás, co všechno pracovník úřadu kontroluje a co se stane po schválení vaší žádosti?
  3. Realizace stavby a shromáždění dokladů - řekneme vám, jaké doklady a dokumenty budete potřebovat k proplacení dotace.
  4. Proplacení dotace na okna - splnili jste všechny podmínky? Do 30 dnů vám bude vyplacen finanční příspěvek na okna.

Přečtete si, na která okna Deceuninck se vztahují dotace programu Zelená úsporám a vsaďte na dlouhodobé úspory energie.

Schéma

Dotace ve 4 krocích

#

Příprava dokumentů

Ať už žádáte o příspěvek na zateplení nebo dotaci na výměnu oken nebo finanční pomoc při stavbě pasivního domu, musíte si připravit všechny potřebné dokumenty. Na co byste rozhodně neměli zapomenout?

Více informací
#

Kontrola a schválení žádosti

Pracovník krajského pracoviště Státního fondu životního prostředí ověří vaši totožnost a zkontroluje všechny dokumenty. Pokud jsou žádost, krycí list nebo jiné přílohy vyplněny nesprávně nebo neúplně, budou vám vráceny k dopracování. Nedostatky mohou být často opraveny přímo na místě.

Více informací
#

Realizace stavby a shromáždění dokladů

V průběhu realizace výměny oken a dalších stavebních úprav můžete být zkontrolováni, zda dodržujete všechny podmínky pro získání dotace na zateplení nebo stavbu pasivního domu. Nezapomeňte archivovat všechny doklady o zaplacení. Bez nich vám totiž nemůže být finanční příspěvek proplacen.

Více informací
#

Proplacení dotace na okna

Všechny doklady potřebné k proplacení dotace na okna, stavební materiál nebo jiné produkty a svůj výtisk smlouvy doneste na krajské pracoviště Státního fondu životního prostředí, kde jste podávali žádost. Pracovník úřadu ověří, zda jste smlouvu o dotaci na zateplení nebo na stavbu domu v pasivním standardu dodrželi a zda jsou všechny doklady v pořádku.

Více informací