Proč zateplovat

Pro zateplování se v současné době rozhoduje čím dál více lidí. Někteří chtějí ušetřit výdaje na topení, jiní zateplení spojují s výměnou oken nebo chtějí vylepšit mikroklima v interiéru bytu. Nechte se i vy zlákat výhodami komplexního i částečného zateplení. Přečtete si pět důvodů, proč zateplovat!

1. Snížení nákladů na vytápění

Myslíte si, že je komplexní nebo částečné zateplení domu zbytečně drahou investicí? Podle odborníků se spotřeba tepelné energie u starších domů pohybuje okolo 200 kWh/m2, u nízkoenergetických zateplených domů 50 kWh/m2. Zateplením tak průměrně ušetříte až 50 % energie, v případě nízkoenergetických nebo pasivních domů to může být více než 80%. Peníze vložené do zateplení se vám díky nízkým účtům za plyn nebo elektřinu rychle vrátí.

2. Ochrana životního prostředí

V horkých dnech klimatizace a v zimě topení. Vysoká spotřeba tepelné energie zatěžuje životní prostředí a lidé se stávají závislejší na fosilních palivech a neobnovitelných přírodních zdrojích. Vsaďte na kvalitní zateplení, ulevte přírodě a užijte si jedinečnou tepelnou pohodu.

3. Zdravější bydlení

Víte, že je ve vlhkých nezateplených budovách riziko plísně mnohonásobně vyšší než u suchých budov s dobrým zateplením? Díky zateplení se totiž snižuje riziko vzniku tepelných mostů a kondenzace vodních par na stěnách domácnosti. V zateplených, správně větraných domech nemají plísně, bakterie a další mikroorganismy žádnou šanci.

4. Prodloužení životnosti budovy

Opadávání omítky, trhliny na balkóně nebo popraskané zdivo - to vše může mít na svědomí špatné zateplení. S kvalitním zateplením dosáhnete prodloužení životnosti stavby, snížíte vliv teplotních rázů a ochráníte budovu před promrznutím.

5. Moderní vzhled

Správná kombinace omítky, plastových oken a dveří dodá vašemu domu skutečně stylový vzhled. Okna z plastových profilů Deceuninck si můžete pořídit v mnoha barevných variantách. K dostání jsou profily potažené barevnou fólií připomínající strukturu dřeva, okna s exluzivní fólií Titanium Plus s kovovým vzhledem nebo profily s barevným nástřikem Decoroc.

Ušetřete ještě více na zateplení domu. Zapojte se do programu Zelená úsporám a získejte dotace na okna, stavební materiály nebo nákup alternativního zařízení na topení a ohřev vody. Podrobné informace získáte na našich stránkách, stránkách programu Zelená úsporám nebo v Příručce pro žadatele.